החיים הים תיכוניים של ג'וזפון שטיחים

אומרים ששטיחים מחברים בין קצוות וגם בין אנשים ומקומות, בין מסורות עתיקות לחיים המודרניים, ולעיתים השטיחים הם מיזוג של ממש בין הישן לחדש.

 

 

אריגת שטיחים היא כמו סיפור חיים. כל שטיח נארג חוט אל חוט, ומתפתח לתוך מרקם וצורה ותבניות ודפוסים, שמתחברים לתמונה הגדולה ומקבלים משמעות חדשה.

 

 

כך גם החיים שלנו במזרח התיכון הם חיבורים של עדות, מסורות וסיפורים שנארגים.

החיים הים תיכוניים טווים בחובם מרקמים של מזרח ומערב. יש בהם שילובים של אסיה, מזרח ומערב אירופה, שנשזרים יחדיו ויוצרים חיים אותנטיים וחדשים

 

 

את האותנטיות הזו של החיים הים תיכוניים אנו נושמים וחיים בג'וזפון שטיחים. מה שהחלה במשפחת ג'וזפון כאהבת שטיחים עתיקת ימים אשר עברה לאורך דורות בפרס, התפתחה לתוך מסע באירופה ובית מסחר שטיחים בלונדון, ומשם לאחר שנים אהבת השטיחים נשזרה עם האהבה למדינת ישראל, והביאה את משפחת ג'וזפון להמשיך ולפתח את תחום השטיחים בארץ

 

 

אם תשאלו מה הייחודיות של ג'וזפון שטיחים, זו השזירה של המגוון הססגוני שאנו מייבאים אישית לישראל, מאסיה, מאירופה ומכל רחבי תבל.

 

 

כמו שכתוב ומתואר בספר "חיים ים תיכוניים" מאת האדריכלית ליאת הדס* :

"ייחודה של ג'וזפון במגוון הגדול: מאספנות ואוצרות של שטיחים עתיקים, מקוריים וחד פעמיים, שאבי בוחר ואוסף אחד אחד, דרך קילים מטורקיה, עבור לזיגלרים המיוצרים בטורקמניסטן, וכלה בשטיחים מודרניים ואיכותיים המיוצרים בעבודת יד בהודו ונפאל, אותם ניתן להזמין לפי בחירה של גודל וצבע"

 

 

 

"אחת הסיבות שאנחנו כאן היא האהבה שלנו לחיים ים תיכוניים … "

 

 

 

* 'חיים ים תיכוניים' זה גם שמו של ספר מקסים ומומלץ, המחולק ל- 4 עונות בבתים שיצרה ליאת הדס. ספר חדש ומפתיע, מלא בערכים, השראות וחוויות חושיות מרגשות.

פרטים נוספים על הספר – כאן

תודות וקרדיטים : צילומי אדריכלות וכריכת הספר: אביב קורט Aviv Kurt- אביב קורט- צילום מקצועי. צילומי "אודות שטיחי ג'וזפון" בספר: יפעת גולן